Cam balkon hakkında detaylı bilgi için tıkla

Cam Balkon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Değerli müşterilerimiz ve bayilerimiz,

2004 Yılı Sonlarında Cam Balkon Kapama  Sistemleri İle Ankara ve Türkiye’nin her ilinde  Yeni Bir Sektör Oluşmuştur.

Cam Balkon Sistemlerinin Estetik Görünümü, Kolay Kullanımı, İmar Mevzuatına Uyumluluğu ve Balkonlara Oda Özelliği Kazandırması Sayesinde Kullanıcılar Tarafından Tam Not Almıştır.
Bu Sebeple Cam Balkon Sektörü Kısa Zamanda Hızlı ve Başarılı Bir Büyüme Göstermiştir. Bu İşe Ciddi Anlamda Emek ve Gönül Veren,Personel Seçimini Titizlikle Yapan, Kullanılan Malzeme ve Makina Kalitesinden Ödün Vermeyen, Cam Balkon Sistemlerinde En Önemli Unsurun Titiz Bir İşçilik Olduğunun Bilincinde Olan Cam Balkon Firmaları Tarafından Kullanıcılara Hizmet Verilmiştir.

İlerleyen Yıllarda Sektörde, Firmaların ve Çalıştırılan Personelin Kalitesindeki Düşüş, Malzemelerin Kalitesinden Verilen Ödün ve Dolayısıyla Kalitesiz İşçilik,Eğitimsiz ve Ticari Ahlaka Sahip Olmayan Firma Sahipleri Kullanıcılarda Güven Dygusunun Yitirilmesine Sebep Olmuştur.
Cam Balkon Sektöründe,Müşterilerine Kaliteli Hizmet Vermeye Çalışan,Yaptığı İşin Arkasında Duran,Son Teknoloji Ekipmanlara ve Uzman Bir Ekibe Sahip Olan,Yaptığı İşin Ciddiyetinin Farkında Olan Firma Sayısı Her Geçen Yıl Azalmıştır.

Firma Seçimlerinde Fiyat Odakli Davranılması,Kalitesiz Firmaların Gün Geçtikçe Fazlalaşmasına Sebep Olmuştur.
Kullanıcıların Çok Düşük Fiyatlı Cam Balkon Sistemleri Tercih Etmeleri; Kalitesiz Malzeme Kullanan ,Kalitesiz İşçiliğe Sahip,Taahhüdünü Zamanında Yerine Getirmeyen,Satış Sonrası Muhattap Bulunamayan,Garanti Koşullarını ve Servis Hizmetlerini Yerine Getirmeyen,Ön Ödeme Sonrası Cam Balkonunuzu Hiç Takmayan ve Hatta Evlerde Yaşanan Hırsızlık Olaylarının Yaşanmasına Sebebiyet Veren Firmaların Çoğalmasına Sebep Olmaktadır.
Merdivenaltı Firmalar,Kullanıcının Araştırması Sonucu Elde Ettiği Ortalama M2 Fiyatının Çok Altında Fiyatlar Vermektedir.Kaliteli ve Sorunsuz Bir Hizmet Almak İsteyen Kullanıcılar,Makul Fiyat Veren Firmaların Üretimhanelerini ve Çalışma Ortamlarını da Görerek Güvenli Bir Alışveriş Yapmış Olurlar.

CAM BALKON SİSTEMLERİMİZ

 • Cam  balkon  sistemlerimiz üç  tırnak  taşıma  sistemli çift ray ve çift  rulmanlı olarak kurulmaktadır.
 • Cam balkon ürünlerimizde Her kanatta  sekiz adet rulman  aynı  anda  çalışabilmektedir.
 • 8  ve  10  milimetre kalınlığında özel fırınlanmış Temperli (tempered) logolu Paşabahçe  Şişecam  markalı tamamen yerli üretim olan  camlar kullanılmaktadır.
 • Cam  balkon  sistemlerimizde sizlere özel olarak  Çocuk  Emniyet  Kilidi,  Yağmur  kanalı,  Su  tahliye  kanalı da bulunur.
 • Kolay bir şekilde açılıp  kapatacağınız  son  derece sessiz  ve   gürültüsüz  çalışan Cam  balkon  sistemlerimiz, çok kullanışlı   bir   sistemdir.
 • Cam balkon katalog ürünlerimizde Yüzlerce   renk   seçeneğimiz   ile   her   türlü   yapıya   uygun vaziyette planlanabilir.
 • Firmamızdan yaptıracağınız cam  balkon  sistemini yıllar boyunca  kullanışlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

NEDEN CAPİTAL CAM BALKON

 • Capital cam balkon sistemleri İmalatçı bir firmadır. Cam balkon üretimi ve montajı tamamen firmamızın uzman personelleri tarafından yapılmaktadır. Personellerimiz bilinçli ve sistemin tüm üretim aşamalarına hakimdir.
 • Firmamızda kullanınan cam balkon sistemlerinin hepsi en ince ayrıntılarına kadar cam balkon imalat atölyesinde titizlikle üretilmektedir.
 • Katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan tüm aparat ve aksesuarlar birinci kalite plastikten Capital cam balkon sistemlerinin  özel kalıplarından imal edilmektedir.
 • Cam balkonda kullanılan tekerlerin hepsi paslanmaz çelikten olup hiçbir zaman kesinlikle paslanma yapmaz.
 • Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 ve 10 mm rodajlı temperli Paşabahçe Şişecam marka orijinal camlarıdır.
 • Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan tüm cam sistemlerimiz 5 yıl garantilidir.
 • 12 Yıldır müşteri memnuniyeti ve referanslardan dolayı Capital Cam Balkon Sistemleri seçimlerinizde ilk sırada olmalıdır.

CAM BALKON AVANTAJLARI

Cam balkon kapama sistemi sizlere şekil, renk ve fonksiyon açısından geniş olanaklar sunar.Karmaşık dikey ve yatay kayıtlar olmadan sadece alt ve üst alüminyum profiller sayesinde görüntü ve manzara kaybı oluşturmaz.

Cam balkon sistemleri istenildiğinde açılıp kapanabilme özelliği sayesinde mevsimlerin güzelliğini doyasıya yaşamanızı sağlar.

Cam balkon sisteminde kullanılan hareketli kanatlar sağa, sola yada her iki yöne birbirinden bağımsız olarak açılır, açıldığında az yer kaplar. Sistemimiz balkonunuzla uyumlu modern bir sistemdir.

Hava rüzgarlı, yağmurlu yada çok soğuk olabilir. Ayrıca çoğu zaman hava kirliliği ve trafik gürültüsü balkonlarınızdan yeterince yararlanmanızı engeller. Balkonlarınızı Capital cam balkon sistemi ile kapattığınızda böyle sıkıntılı durumlarda bile ailenizle birlikte güzel zaman geçirebileceğiniz ve çocuklarınızın oyun oynayabileceği güvenli alanlar kazanırsınız.

Capital katlanır cam balkon sistemleri her türlü konut, daire, villa, teras, kafe, veranda ve restoranta uygulanabilir.

Capital cam balkon kapama sistemleri, camlar taşıyıcı kanat profiline özel esnek yapıştırıcılar ile yapıştırılmakta ve doğa şartlarından dolayı deformasyona uğramamaktadır.

Cam Balkon kapatma sistemi kullanılan taşıyıcı rulmanlar çiftli, polyemid esaslıdır ve metalle sürtünmeden dolayı etkilenmez. Polyemid altı metaller paslanmaz çelik olup, nem ve deniz tuzuna karşı dayanıklıdır.

CAM BALKON FİYATLARINI ETKİLEYEN UNSURLAR

Değerli müşterilerimiz Cam balkon fiyatlarını etkileyen üç önemli unsur vardır ;

Cam balkon alüminyum profilleri : Sistemde Kullanılan alüminyumların et kalınlığı toplam ağırlığı etkileyeceğinden önemli bir unsurdur. Özellikle cam balkon kasa profilleri et kalınlıkları üzerinde durulması gereken konudur. Cam balkon alüminyum profil renkleri : Naturel, ral renkleri ve ahşap desenli olmak üzere boyanabilen katlanır cam balkon alüminyum profilleri fiyat konusunda farklı etkiler oluşturur.

Cam Kalitesi :Camlar 8 ve 10 mm kalınlığında Temperli Paşabahçe Şişecam markalı camlar kullanılmalıdır. İthal camlar cam balkon fiyatını etkileyen unsurların başında gelir.  

Cam balkon aksesuarları : Sistemin hareketli unsurlarını oluşturan aksesuarlar kalite ve fiyatı belirler. Kaliteli ve dayanıklı aksesuarlar katlanır camlama sisteminin uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Yukarıda saydığımız unsurlar Cam balkon fiyatları üzerinde belirleyicidirler.

CAM BALKON FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR

Cam balkon fiyat hesaplaması veya balkon camı fiyat hesaplama aslında çokta zor olmayan bir işlemdir. Mevcut balkonunuzun boyu ve enini çarpımı yapıldıktan sonra ortaya çıkan birimi size her hangi bir cam balkon, balkon camı firması tarafından ulaşan m2 birim fiyatıyla çarparak ortalama bir fiyat elde etmiş olursunuz.

Eni: 3 metre x Boyu:2 metre =6m2 x m2fiyat = Toplam Fiyat

Capital Cam Balkon Ankara ve Türkiye genelinde bulunan ve cam balkon ve balkon camı firma rehberi içinde yer alan diğer bütün firmalar da bu şekilde çalışır.

CAM BALKON MONTAJ SÜREMİZ

Cam balkon montajı hassas bir iştir. Herşeyden evvel imalat öncesinde alınacak balkon ölçüsü kusursuz ve milimetrik olmalıdır. Cam balkon montajı yapılacak kenar ve köşelerde hava alabilecek boşluklar kalmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

Firmamızda sipariş ve ölçü alındıktan sonra 12 ile 15 iş günü içerisinde konusunda uzman personellerimiz tarafından montaj yapılır. Montaj süremiz olumsuz hava koşullarına karşı +2 gün gecikmeli olarak yapılacaktır.

CAM BALKON ÖLÇÜ ALMA

Cam balkon,ölçü alma veya diğer adıyla balkon camı ölçü alma işi Fırat Cam Balkon, Balkon camı firması olarak çok önem verdiğimiz bir iştir. Teknolojinin bize sunduğu kolaylıklarından faydalanarak tamamen dijital ölçü aletlerimiz ile balkonunuzu kusursuz bir şekilde ölçülendirmekte sonrasında uzman kadromuz ile kusursuz montaj yaparak teslimatını gerçekleştirmekteyiz. Cam balkon, balkon camı ölçüsü alma önemli bir ayrıntıdır. Unutmayın, işiniz cam balkon, balkon camı  ölçüsü alma ile başlar ve montaj ile biter. Ankara’nın  her ilçesi ve her semtine ücretsiz ölçü ve keşif yapmaktayız.Sizlerin her türlü teknik sorularınızı yanıtlamaktan ve sizlere yardımcı olmaktan Capital cam balkon firması olarak gurur duyarız.

Cam balkon  yaptırmadan önce firmalardan fiyat teklifi almak için evimizde kendimiz cam balkon ölçüsü almak isteriz fakat, doğru ölçü alabilir miyim ? aldığım ölçüden fiyat çıkarmı gibi sorularla karşılaşıyoruz, kendi aldığınız ölçüyle firmalar size fiyat verebilir, fiyatta anlaştığınız zaman tekrardan ustalar gelerek imalat ölçüsü alacaklardır,

Bir Adet A4 kağıdı alarak cam balkon yaptıracağınız yerin kabataslak çizimini yapın.

Yükseklik öçüsünü alarak burada yapmanız gereken baştan sondan ordadan birkaç yerden ölçü alınız ve en düşük değeri yazınız.

Eninin ölçüsünü alırken de aynı şekilde alabilirsiniz bu aldığınız ölçüleri yaptığınız çizime yazınız.

L yada daha farklı cam balkon olacaksada ona göre çizip ölçüleri alınız

Hesaplamam yaparken de bu çizdiğiniz kağıt üzerinden firmalara göndererek fiyat alabilir, yada siz firmaları arayarak m2 fiyatını öğrenerek aldığınız ölçüden çarpabilirsiniz.

CAM BALKON SU ALIR MI

Cam balkon yaptırmaya karara veren Her potansiyel cam balkon müşterisinin ortak sorusu budur. Cam balkon su alır mı? Bu soruya kesinlikle hayır diyemeyiz. Cam balkon sistemleri hareketli mekanizma çalışma sistemi ile çalıştığından dolayı Çok şiddetli ve yatay açı ile inen yağmurlarda cam balkon sistemlerinin su alması gayet doğaldır.

Bu ürünler %100 yalıtım yapmak üzere tasarlanmamıştır. 2 adet cam kanat birbiri üzerine bindiğinden, arada mutlaka bir miktar boşluk kalmak zorundadır. Aksi halde sistemin çalışması mümkün olmaz. İki kanat arasına konan silikon bazlı contalar elbette suyu büyük bir oranda kesecektir. Satış ile görevli personelin bu konularda müşterilerini uyarması gerekmektedir.

2 camın birbiri üstüne binmesinin yanı sıra, cam kanatlar ray üstünde tekerlekler yardımı ile hareket etmektedir. Bu hareketlilik belirli boşlukları teknik olarak zorunlu kılmaktadır. Kasa profillerinde tahliye delikleri bulunmaktadır; ancak buna rağmen kesinlikle su almaz demek, pek de mümkün değildir.

Müşterilerden önce, bu konularda satış personelini eğitmek gerekir. Dünya standartlarına göre de bu sistemlerin mutlak su izolasyonu yapması gerekmiyor. Üretiliş amaçlarına aykırı olan bu durum, herkes tarafından olduğu gibi kabul edilmelidir.

Bir satıcı cam balkon ürünleri kesinlikle su almaz diyor ise; bunun satış amaçlı bir söylem olduğu asla hatırdan çıkarılmamalıdır. Burada kast ettiğimiz kesinlikle yoğun ölçekli bir su alma durumu değildir. Şiddetli yağışlarda ve yatak gelen damlalarda söz konusu olabilen bir durumdur.

CAM BALKON YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. CAM BALKON YAPTIRDIĞINIZ FİRMA

Capital Cam   balkon   firması olarak   sektör içinde ne kadar faaliyet gösterdiği uzun süredir çalışmakta olduğu referanslarımız ile görülmektedir. Cam balkon sektörünün en eski ve en kaliteli firması olarak öne çıkan Capital cam balkon başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde hizmet vermektedir. Son zamanlarda çıkan birçok Cam balkon firması sektörün fiyat dengesini değiştirmiştir. Ancak   firmaların   kalıcı   olmaları   kuruluş   kadar   başarılı   olmuyor.   Yani   cam   balkon   yaptırdınız   ve   kullanım   aşamasında   çıkan   sıkıntıları  gidermesi   için   firmayı   aradığınızda   firmayı   bulamama   olasılığınız   çok   daha   fazla   ama   genelde   piyasada   tüm   firmalar   yaptırdığınız   cam   balkon   sistemleri   5-10 yıl garanti   vererek   satışlarını yapmaktadır fakat   3   ay   sonra   bir sıkıntı oluştuğunda yaptırdığınız firmaya   ulaşamama sıkıntısını yaşabiliyorsunuz. Bu   durumlarda   yapacağınız   şey   cam   balkonunuzu   kendiniz   tamir   etmeniz ya da bunuda yapamıyorsanız   başka   bir   firmayı   aramalı ve  bu   durumda   içinde   tamir   ve   bakım   için   ayrı   bir   ücret   ödemek   zorunda   kalmakta oluyorsunuz. Firmamız cam balkon olarak özellikle yaz aylarında ayda ortalama 3-4 balkonu bu şekilde tekrar söküp yeniden yaptığımız oluyor.

 1. YAPILAN İŞCİLİK

Cam   balkon   sistemleri      tüketiciler için      çok   basit bir iş gibi görüldüğü   için   işçilik   genelde   işi   firmaya   verme   aşamasında   pek   araştırılmamaktadır.   Bunun   nedeni  ise bu   güne   kadar   yapılan   görüşmelerde   ‘cam   balkon   değil   mi   takıp   gideceksiniz’ ve  ‘ işçilik   neden   bu   kadar   önemli   olsun   ki ‘ gibi cümleleri    sıklıkla   duyulmaktadır.   Müşteri   bu   gözle   baktığında      tabi   ki   bu   işi   tam   anlamıyla  bilmeyen   usta   olmayan   kişilerin   piyasada   iş   yapması   iş   bulabilmesi   daha   da   kolaylaşabilmektedir. Kendine sözde ‘usta’ imajı veren ve işi bilmeyen kişiler birçok müşteriyi mağdur etmektedir. Ancak Capital cam balkon firması olarak bütün ustalarımızı özenle seçmekte , sizlerin güvenliğini en ön planda tutmaktayız.

 1. ÜRÜN KALİTESİ

Cam   balkon   sistemlerinde   en   çok   dikkat   edilecek   kısımların   başında   ürün   kalitesi   geliyor.   Yaptıracağınız   cam   balkonun   kalitesini   firmamızın   web   adresinden   ve   diğer   cam   balkon  firmalarının   web   adreslerinden   rahatlıkla   kıyaslayabilirsiniz.   Cam   balkon   sistemlerimiz   ve   fiyatlarımızla   cam   balkon   keyfini   bizimle   yaşayın.   Capital   Cam   Balkon   Sistemleri   ile   her  bütçeye uygun kaliteli şık ve modern cam balkon ürünlerimizi ister peşin isterseniz peşin fiyatına vade farksız anlaşmalı olduğumuz Kredi Kartları ile yapabilirsiniz.  Capital Cam Balkon Sistemleri size ayrıcalıklar sunar…